Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Dostępność informacyjno-komunikacyjna

Grafika ozdobna z napisem communication

Wypełnianie wymogów dostępności informacyjno-komunikacyjnej zwiększa szanse na to, że przekaz naszej organizacji będzie użyteczny i zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. W tym także osób z różnymi rodzajami szczególnych potrzeb, dla których komunikacja z użyciem niektórych – podstawowych kanałów może być utrudniona.

PRZEPISY PRAWA KRAJOWEGO 

Najważniejsze regulacje krajowe w obszarze dostępności informacyjno-komunikacyjnej.  Kluczowe przepisy odnoszące się do dostępności informacyjno-komunikacyjnej znajdziemy przede wszystkim w Ustawie o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, a także w Ustawie z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się. 

STANDARDY I WYTYCZNE 

W celu ujednolicenia zasad zapewniających dostępną informację i komunikację opracowany został Standard dostępności informacyjno-komunikacyjnej w AGH. Opracowanie przygotowano w ramach projektu POWER „Akademia Dostępności – wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”.  

 

Banery/Logo