Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

O nas

Starasz się o przyjęcie na studia lub zostałeś już przyjęty i potrzebujesz pomocy? ZGŁOŚ SIĘ DO BON AGH - Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych

W BON AGH studenci i doktoranci z niepełnosprawnością oraz kandydaci na studia mogą liczyć na niezbędną pomoc.
Od 2001 roku realizujemy program „AGH uczelnią przyjazną wobec osób niepełnosprawnych”. Program zakłada kompleksowe podejście Władz Uczelni do problemów, z którymi borykają się studenci z niepełnosprawnością i uwzględnia potrzeby konkretnego studenta. Metody i formy kształcenia są dobierane elastycznie w zależności od indywidualnych predyspozycji.
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych przyporządkowane jest do Pionu Spraw Studenckich AGH. Biuro współpracuje z krakowskimi uczelniami PK, UEK, UJ, UPJPII, UP, UR i AK na mocy zawartego Porozumienia z dnia 27 października 2010, wspiera inicjatywy Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych (pierwszej tego typu organizacji w Polsce) oraz współpracuje z Fundacją Studentów i Absolwentów AGH w Krakowie „ACADEMICA”. Fundacja poprzez Referat ds. Osób Niepełnosprawnych wspiera działania ZSN i BON AGH.
W AGH studiuje znaczna liczba (ponad 450) osób z niepełnosprawnością o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności, którzy mogą liczyć na niżej wymienione wsparcie.

BON AGH oferuje studentom z niepełnosprawnością:

  • Bieżące informacje, wszelkie porady i wskazówki oraz pomoc w każdej sprawie związanej z niepełnosprawnością
  • Pomoc tłumaczy języka migowego oraz lipspeakerów (dla osób nie(do)słyszących)
  • Możliwość wypożyczenia sprzętu edukacyjno-rehabilitacyjnego (dyktafonów, systemów FM, powiększalników tekstu i obrazu itp.)
  • Możliwość kserowania notatek i materiałów dydaktycznych – do formatu A3 (dla osób słabowidzących, oraz mających problemy z pisaniem)
  • Możliwość adaptacji materiałów dydaktycznych oraz form egzaminów i zaliczeń
  • Możliwość pomocy i uczestnictwa w warsztatach psychologicznych
  • Możliwość pomocy asystentów osób z niepełnosprawnością
  • Możliwość uczestnictwa w szkoleniach, kursach oraz spotkaniach, imprezach i obozach szkoleniowo-integracyjnych i adaptacyjnych
  • Możliwość uczestnictwa w realizowanych Projektach pro zawodowych

Z roku na rok oferta wsparcia studentów/doktorantów z niepełnosprawnością zwiększa się, a działania uczelni stają się bardziej profesjonalne. Wszystko to sprawia, że szanse zdobycia przez osoby z niepełnosprawnością wykształcenia i start w dorosłe życie są naprawdę wyrównane.
Jeśli chciałbyś otrzymać pomoc, skorzystać z dostępnych możliwości wsparcia prosimy o kontakt z BON AGH, gdzie udzielimy szczegółowych informacji.

Nasz adres:
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH
Dom Studencki Alfa
ul. Reymonta 17/40
30-059 Kraków
tel./fax: +48 12 617 46 30
email: bon@agh.edu.pl

 

Banery/Logo