Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Miejsca dostosowane do potrzeb studentów z niepełnosprawnościami

BON AGH nie przyznaje miejsc w Domach Studenckich, lecz rezerwuje miejsce w pokoju dostosowanym do potrzeb wynikających z niepełnosprawności i/lub budynku dostępnym architektonicznie dla danej osoby, która ma już przyznane miejsce w akademiku.
Jeśli masz potrzebę:

  • zamieszkać w pokoju dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnością (OzN);
  • zamienić miejsce przyznane z puli ogólnodostępnej na pokój dostosowany do potrzeb OzN i/lub pokój mieszczący się w jednym z budynków dostosowanych architektonicznie;
  • zamieszkać z asystentem/opiekunem OzN;
  • inną, wynikającą z niepełnosprawności, związaną z zamieszkaniem w Domu Studenckim;
  • nadal mieszkać w miejscu przydzielonym przez BON w roku bieżącym.

1. Zarejestruj się w systemie informatycznym Miasteczka Studenckiego AGH (https://akademik.agh.edu.pl/).

2. Po złożeniu wniosku o przyznanie miejsca w Domu Studenckim niezwłocznie złóż do BON AGH wniosek o przyznanie dostosowanego miejsca. Możesz to zrobić online – za pomocą systemu HELPI (https://helpi.agh.edu.pl/). Wystarczy tylko zalogować się na platformę i w zakładce WNIOSKI wypełnić odpowiedni dokument.
Opisz tam swoje potrzeby (np. zakwaterowanie z asystentem, zamieszkanie w budynku z windą).
Wnioski przyjmowane będą do 23 maja 2023 roku.
Ubieganie się o przydział dodatkowego miejsca w systemie CRM AGH będzie możliwe od 24 maja 2023 dla studentów, którzy otrzymali podstawowe miejsce w DS.

Więcej informacji 

Banery/Logo