Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Bon AGH Excellent SA: linia akcesoriów łazienkowych dla osób z niepełnosprawnościami

Zestawienie znaków: Fundusze Europejskie, Barwy Rzeczypospolitej Polskiej, Unia Europejska

Urządzenia sanitarne przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami zapracowały sobie na łatkę brzydkich i nieestetycznych. Stosowane niechętnie przez inwestorów, projektantów, a niekiedy nawet samych użytkowników mogą zadecydować o braku pełnej dostępności przestrzeni dla osób ze szczególnymi potrzebami. Współpraca pomiędzy Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych AGH a firmą Excellent ma za zadanie odmienić oblicze tego rodzaju akcesoriów. W przyszłości będą stanowiły harmonijny i estetyczny element każdej łazienki, chętnie stosowany przez projektantów i użytkowników.

Wiosną 2020 nawiązaliśmy współpracę pomiędzy BON AGH a liderem branży wyposażenia łazienek - Excellent SA

Źródłem naszej współpracy był - absolwent AGH - menager produktu Excellent SA który zwrócił się z propozycją współpracy w zakresie projektowania linii akcesoriów łazienkowych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. W wyniku wstępnych rozmów zrodził się pomysł połączenia wiedzy eksperckiej pracowników BON AGH oraz projektantów i inżynierów produktu firmy Excellent w celu osiągnięcia innowacyjnych, najwyższej jakości produktów.

Łazienka w szczególności dla osób mających problemy z poruszaniem się powinna być wygodna i przestronna. Zachowanie odpowiednich wymiarów i odległości to klucz do jej prawidłowego urządzenia. Jednak funkcjonalne i wytrzymałe wyposażenie łazienki to bardzo ważny element, który powinien zapewniać bezpieczeństwo i pełen komfort, spełniając przy tym walory estetyczne.

Nowo powstały zespół zadaniowy określił podstawowe parametry, jakim mają sprostać projektowane produkty:

  •  połączenie najwyższej funkcjonalności dla osób z niepełnosprawnościami przy zachowaniu wysokich walorów estetycznych, charakterystycznych dla linii produktów marki Excellent,
  • ponadstandardowa wytrzymałość oraz nowatorski sposób montażu,

Co więcej wachlarz produktów, powinien być szeroki i odpowiadać na różne potrzeby użytkowników prywatnych, komercyjnych, publicznych, a także projektantów, architektów i inwestorów.

Współpracę rozpoczęto od analizy potrzeb w oparciu o bogate i wieloletnie doświadczenie AGH w zakresie projektowania przestrzeni dostępnych. Następnie weryfikacji poddano dotychczas opracowane projekty akcesoriów.
W toku współpracy określono kierunki priorytetowe: rodzaje niezbędnych uchwytów łazienkowych oraz ich parametry, a także podstawowe cech funkcjonalnych i bezpiecznych siedzisk prysznicowych.
Firma Excellent zadeklarowała, że takie właśnie urządzenia zamierza zaprojektować i wyprodukować.

Punktem wyjścia współpracy są poniższe produkty:

  • Uchwyt łazienkowy prosty Hendi biały

Uchwyt łazienkowy prosty Hendi biały

  • Uchwyt łazienkowy prosty Hendi czarny mat

Uchwyt łazienkowy prosty Hendi czarny mat

  • Uchwyt łazienkowy prosty Hendi chrom

Uchwyt łazienkowy prosty Hendi chrom

  • Uchwyt łazienkowy kątowy Hendi chrom

Uchwyt łazienkowy kątowy Hendi chrom

  • Uchwyt łazienkowy prysznicowy z przyłączem wody Hendi chrom

Uchwyt łazienkowy prysznicowy z przyłączem wody Hendi chrom

 

 

 

 

Banery/Logo