Wszystkich chętnych zapraszamy do spędzenia dwóch tygodni na XI Szkoleniowo - Sportowym obozie "Lato pod Żaglami w Żywcu" 09 - 22 sierpnia 2021 r.

Do dyspozycji: Domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, stołówka - sala kominkowa, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, boiska sportowe, sala TV.

Ośrodek znajduje się nad Jeziorem Żywieckim.
Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, jachty), miejsce na ognisko, teren rekreacyjny - ośrodek otacza las i jezioro.

Podczas obozu odbędą się:

• zajęcia teoretyczne – wykłady z różnych dziedzin wiedzy żeglarskiej - średnio co drugi wieczór,
  • zajęcia praktyczne na trzech rodzajach jachtów (trener wielki, sasanka, tango) – na jachtach będziecie 2 x dziennie (przed południem i popołudniu – łącznie ok. 5 godzin) – w zależności od warunków atmosferycznych

Szkolenia z zakresu:

• pierwszej pomocy,
  • doradztwa zawodowego (dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna),

Zapraszamy także osoby posiadające już patent do doskonalenia umiejętności żeglarskich.

Oprócz szkoleń w planie:

• wieczory filmowe, spotkania przy kominku, wycieczka do Muzeum Browaru Żywieckiego, wycieczka do parku miejskiego, spacery, zajęcia sportowe – kajaki, rowery wodne, tenis, unihokej, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy i wiele innych atrakcji.
  • przy zebraniu odpowiedniej liczby uczestników możliwość udziału w zewnętrznym egzaminie na patent żeglarski

Kadrę turnusu stanowią: koordynator turnusu (psycholog, doradca zawodowy), pielęgniarz, trenerzy szkoleń, instruktorzy szkolenia żeglarskiego.

Dojazd: organizatorzy zapewniają transport autokarem (z Krakowa na miejsce obozu i z powrotem do Krakowa). Wyjazd 9 sierpnia.

Koszt: 2500 zł od osoby (dla studentów AGH z niepełnosprawnością  to tylko 300 zł)

Do zgłoszenia wymagane są:

Zgłoszenia przyjmujemy do 31 maja