Zdjęcie przedstawia reprezentantów AGH wraz z trenerem Stanisławem Dudą.

W dniach 10-12 maja odbyły się IV Integracyjne Mistrzostwa Polski w Pływaniu, w których wzięli udział studenci Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Akademię reprezentowało w sumie 7 osób: Wojciech Dobrowolski, Krzysztof Wąż, Sebastian Banaś, Paweł Bieniek, Łukasz Leśny, Karolina Kowalik i Gabriela Wolak. Studenci przez cały rok przygotowywali się do zawodów pod okiem trenera Stanisława Dudy jako członkowie sekcji pływackiej Akademickiego Związku Sportowego AGH osób niepełnosprawnych.

Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to cykl zawodów sportowych dla osób niepełnosprawnych prowadzony od 2016 roku w ramach upowszechniania sportu. Mistrzostwa organizowane są już po raz czwarty i obejmują dyscypliny takie jak: bowling, boccia, pływanie, goalball, szachy i tenis stołowy.

Zawody odbyły się na pływalni Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W wydarzeniu sportowym wzięło udział kilkanaście uczelni z całej Polski. Studenci podzieleni byli na kilka klas startowych, w zależności od ich predyspozycji zdrowotnych. Można było wyróżnić następujące grupy: narząd słuchu, narząd wzroku, narząd ruchu, grupa rehabilitacyjna oraz kategoria „open”, dostępna dla wszystkich startujących.

Drużyna z AGH odniosła ogromny sukces, przywożąc w sumie 14 medali (4 złote i 10 srebrnych) i zajmując IV miejsce w klasyfikacji generalnej oraz zajmując pierwsze miejsce w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. Dodatkowo każdy z zawodników startował przynajmniej w dwóch konkurencjach i zdobył medal. Uczestnicy mierzyli się w konkurencjach 25 m lub 50 m stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym oraz motylkowym.

Klasyfikacja medalowa doc 36 KB

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sukcesów i trzymamy kciuki za ich dalsze sportowe osiągnięcia!