Już po raz szósty Biblioteka Główna organizuje kiermasz charytatywny. Tym razem chcemy pomóc Krzysztofowi, studentowi naszej Uczelni.

Krzysztof Kot jest studentem I roku II stopnia na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.  Od 16-go roku życia choruje na toczeń układowy. W 2012 roku podczas  pobytu w szpitalu, został zarażony bakterią, która spowodowała wstrząs septyczny wraz z ropnym zapaleniem opon mózgowych. Przez 11 dni walczył o życie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, przebywając w stanie śpiączki farmakologicznej.
W styczniu 2013, po wybudzeniu, w trakcie rekonwalescencji okazało się, że przez niedotlenienie zaatakowane zostały stawy (kolanowe i barkowe). Od 4 lat Krzysztof walczy z powikłaniami po sepsie – wieloogniskową martwicą kości. Krzysztof przeszedł 6 operacji, a obecnie poddawany jest również eksperymentalnemu leczeniu, tzw. Fagoterapii, czyli leczeniu wirusami, które mają na celu zwalczenie cały czas istniejącej w kościach bakterii z 2013 r. - gronkowca. Jest to kosztowne leczenie, dlatego też Krzysztof potrzebuje pomocy.

Koszty codziennej rehabilitacji, masaże lecznicze, regularne wizyty i konsultacje u lekarzy specjalistów, koszty leków, opatrunków (konieczne ze względu na wciąż otwarte rany w związku z obecną w kościach bakterią), urządzeń rehabilitacyjnych oraz usprawniających wynoszą około 6 tysięcy złotych miesięcznie.
Wszystkie otrzymane fundusze przeznaczone będą przede wszystkim na codzienną, kilkugodzinną rehabilitację domową, drobny sprzęt rehabilitacyjny do domu, przystosowanie domu i auta do aktualnego stanu zdrowia, maści, leki, masaże i wszystko, co ułatwia codzienne życie.

Możecie Państwo wspomóc naszą akcję, przekazując na ten cel książki (drukowane i audiobooki), płyty z muzyką, filmami, programami, itp. do 19 maja
Miejsca zbiórek:
Biblioteka Główna, I piętro, pokój 121,
Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH ul. Reymonta 17/10

Kiermasz odbędzie się 23 maja od godziny 9 Przy skwerze przed wejściem do Biblioteki Głównej

Więcej informacji o Krzyśku http