Informujemy o możliwości ubiegania się o wydanie Karty Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym w ramach Programu Kraków dla Rodziny „N”. Wnioski należy składać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.
Program jest elementem polityki społecznej Gminy Miejskiej Kraków i ma na celu wspieranie rodzin
z dzieckiem niepełnosprawnym. Potwierdzeniem przysługujących w ramach programu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień jest ważna Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, wydawana w formie spersonalizowanej karty identyfikacyjnej.

Program skierowany jest do:

- rodzin z niepełnosprawnym dzieckiem zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków,

- rodzinnych domów dziecka

Korzyści jakie daje:

- bezpłatne przejazdy Komunikacją Miejską w Krakowie

- 50% zniżki w opłatach za bilety wstępu m.in. do miejskich teatrów, muzeów oraz na miejskie baseny,

- bezpłatny bilet dla dziecka niepełnosprawnego oraz 50% ulgi dla pozostałych członków rodziny przy zakupie biletu do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie,

- przyjmowanie do żłobków samorządowych Gminy Miejskiej Kraków poza kolejnością,

- możliwość korzystania z katalogu oferty prywatnych podmiotów

Urząd Miasta Krakowa przyjmuje wnioski o Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem w następujących lokalizacjach (Wydział Spraw Społecznych UMK):
- ul. Stachowicza 18,
- os. Zgody 2,