Krakowskie Dni Integracji odbywają się nieprzerwanie od 2008 r. organizowana przez siedem krakowskich Uczelni (AGH, UEK, PK, UP, UJ, UR oraz UPJPII). impreza cieszy się coraz większą popularnością, co roku poszerzając swój program o nowe atrakcje. Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na tematykę związaną z niepełnosprawnością oraz wspólna integracja studentów, pracowników Biur ds. Osób Niepełnosprawnych i dydaktyków.
Gospodarzem każdego dnia kwietniowego wydarzenia jest inna krakowska Uczelnia. Głównym inicjatorem i organizatorem KDI jest Uniwersytet Ekonomiczny, w którego murach zrodziła się idea przedsięwzięcia. W programie możemy wyróżnić wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych, szereg konferencji
i warsztatów nawiązujących do tematyki ON, różnorodne happeningi, Dni Sportu prezentujące wybrane dyscypliny sportu czy mini-kursy języka migowego. Stałym punktem Krakowskich Dni Integracji jest wręczenie nagród „Integralia”. Otrzymują je osoby wyróżniające się swoją działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Zwieńczeniem programu jest wiosenna impreza integracyjna podsumowująca KDI w swobodnej atmosferze.

Cykliczne wydarzenie, jakim są Krakowskie Dni Integracji, już na stałe wpisało się w kalendarium lokalnych imprez. Zjednoczenie studentów różnych uczelni, wymiana doświadczeń czy umocnienie współpracy międzyuczelnianej, to tylko przykłady założeń realizowanych w kilka wiosennych dni.

nazwa odnośnika odnośnik