Drodzy Studenci, Jest nam bardzo miło powitać Was w gronie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – uczelni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Aby ułatwić Wam start w nowej rzeczywistości akademickiej – przygotowaliśmy kilka praktycznych informacji o tym, co warto zrobić na początku przygody ze studiami:

• Przyjdź do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, gdzie otrzymasz informacje, porady i wsparcie odpowiadające indywidualnym potrzebom wynikającym z niepełnosprawności. Bądź na bieżąco z informacjami - śledź naszą stronę internetową www.bon.agh.edu.pl
          • Zamieszkaj w akademiku, który odpowiada Twoim potrzebom wynikającym z niepełnosprawności. Wejdź na stronę www.akademik.agh.edu.pl i zapoznaj się z zasadami przyznawania miejsc
          • Nie rezygnuj z zajęć WF i zdobądź punkty ECTS uczestnicząc w zajęciach sportowych w formie dostosowanej (m.in. na basenie, w zajęciach z szermierki na wózkach lub siłowni).
          • Zgłoś się do dziekanatu Twojego wydziału i złóż wniosek o stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych. Stypendium jest przyznawane na podstawie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, bez względu na wysokość dochodów.
          • Złóż wniosek do programu PFRON „Aktywny Samorząd – moduł II” w samorządzie powiatowym właściwym dla Twojego miejsca zamieszkania i odbierz dofinansowanie do kosztów kształcenia.
          • Śledź na bieżąco fanpage oraz stronę Krakowskiego Semestralnika Studentów Niepełnosprawnych – pisma redagowanego przez i dla studentów www.kssn.pl. Możesz także dołączyć do zespołu redakcyjnego.
          • Poznaj ludzi ze Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych AGH i zaangażuj się w ich przedsięwzięcia (imprezy integracyjne w klubach studenckich, wycieczki, obozy, konferencje itp.)
          • Sprawdź czy jesteś uprawniony do bezpłatnych przejazdów MPK w Krakowie przysługujących po okazaniu dokumentu tożsamości oraz dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność (ważne orzeczenie, legitymacja ON) www.mpk.krakow.pl
nazwa odnośnikaodnośnik
Wersja doc word