Jak co roku, początkiem lipca niepełnosprawni studenci z całej Polski zgromadzili się w Krakowie na Ogólnopolskim Spotkaniu Studentów Niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji udział wzięło prawie 70 uczestników z różnych stron naszego kraju. Ogólnopolskie Spotkania Studentów Niepełnosprawnych są organizowane rokrocznie od 14 lat. Każdego roku w lipcu Kraków na jeden weekend staje się miejscem spotkania przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski i ogólnopolskiej debaty na temat różnych aspektów niepełnosprawności. Wydarzenie staje się szansą poznania i nawiązania współpracy z uczelniami z różnych stron Polski. Wydarzenie to jest największym i najważniejszym projektem organizowanym przez ZSN AGH.

Drodzy Studenci, Jest nam bardzo miło powitać Was w gronie studentów Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie – uczelni przyjaznej osobom niepełnosprawnym.

Aby ułatwić Wam start w nowej rzeczywistości akademickiej – przygotowaliśmy kilka praktycznych informacji o tym, co warto zrobić na początku przygody ze studiami:

• Przyjdź do Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH, gdzie otrzymasz informacje, porady i wsparcie odpowiadające indywidualnym potrzebom wynikającym z niepełnosprawności. Bądź na bieżąco z informacjami - śledź naszą stronę internetową www.bon.agh.edu.pl

Centrum Wsparcia Edukacyjno Zawodowego we Wrocławiu prowadzone przez Stowarzyszenie „Twoje Nowe Możliwości” organizuje w te wakacje BEZPŁATNE szkolenia z wyżywieniem i zakwaterowaniem. Trwają on 2 razy po 4 dni, w bardzo cichej i spokojnej miejscowości – Staniszów k. Jeleniej Góry.  Szkolenia są adresowane do studentów i osób które zamierzają rozpocząć studia a są osobami z niepełnosprawnościami.
Pakiet obejmują dwa szkolenia w terminach

Co prawda sesja już za Wami (GRATULACJE!), ale mamy dla Was jeszcze jeden bardzo krótki test.

Wasz kolega, Marcin Popiel, jest doktorantem UJ i potrzebuje Waszej pomocy.

Poświęćcie 2 minuty na wypełnienie sondy (to tylko 7 pytań, za które dodatkowo nie dostaniecie ocen); pomożecie Marcinowi a jednocześnie przyczynicie się do poprawy oferty turystycznej dla osób niepełnosprawnych!

Ta ankieta jest dla niego bardzo ważna. Jest częścią jego pracy doktorskiej, a dotyczy turystyki studentów z niepełnosprawnością.

nazwa odnośnikaodnośnik
Ankieta - turystyka studentów niepełnosprawnych http

Wszyscy studenci oraz pracownicy AGH mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych AGH (pok. 9a)

Konsultacje prowadzi mgr Karolina Probosz – psycholog (e-wizytówka:https://sites.google.com/site/kppsycholog/) Pierwszeństwo podczas konsultacji mają studenci z niepełnosprawnością.

Harmonogram podczas wakacji

4 lipca 2017 godzina 18:30 - 20:30

31 sierpnia 2017 godzina 18:30 - 20:30

wrzesień 2017: każdy wtorek godz. 18:30 - 20:30