Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Nagrody Integralia 2022

Grafika ozdobna z napisem Nagrody Integralia

W poniedziałek 25 kwietnia podczas głównej konferencji organizowanej w ramach Krakowskich Dni Integracji zostały oficjalnie przyznane pracownikom AGH nagrody Integralia, które są wyrazem wdzięczności społeczności akademickiej za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

W związku z tym, że Główna Konferencja odbywała się w formie online, nagrody zostały przekazane osobiście w dniu 29 kwietnia.
W spotkaniu wzięli udział Pan prof. dr hab. inż. Rafał Dańko Prorektor ds. Studenckich, Pani prof. Barbara Gąciarz Pełnomocnik Rektora ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani mgr inż. Anna Klimczyk Dyrektor Centrum Sprawa Studenckich, Pan dr inż. Szczepan Moskwa Koordynator Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, Pani mgr inż. Anna Wesołowska pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych. 

Nagrodzonymi zostali: 

Dr Jolanta Golenia pełniąc funkcję Prodziekana ds. Studenckich na Wydziale Matematyki Stosowanej aktywnie wspiera możliwość studiowania osób z niepełnosprawnościami. Dzięki jej zaangażowaniu i pomocy, mamy możliwość kształcić całkowicie zdalnie jako jedni z pierwszych w Polsce. Daje to możliwość studiowania matematyki stosowanej osobom z niepełnosprawnością, które nie mogą fizycznie być na uczelni. 

Na zdjęciu prorektor prof. Rafał Dańko przekazujący tabliczkę z grawerem w czerwonym pudełku Pani dr Jolancie Goleni Na zdjęciu siedząca przy stole Pani dr Jolanta Golenia trzymająca w ręce tabliczkę z grawerem w czerwonym pudełku

Mgr Justyna Tyliba jako kierownik działu domów studenckich wspiera zapewnienie potrzeb mieszkaniowych osób niepełnosprawnych i mających szczególne potrzeby wykazując się życzliwością oraz szybkim i skutecznym działaniem. Dzięki Jej zaangażowaniu i otwartości od tego roku akademickiego udało się powrócić do gwarancji przyznania miejsc w akademiku dla studentów pobierających stypendia dla osób niepełnosprawnych.

Na zdjęciu prorektor Rafał Dańko po prawej stronie Pani mgr Justyna Tyliba trzymająca w czerwone pudełko w którym znajduje się tabliczka z grawerem  Ba zdjęciu siedząca przy stole Pani Tyliba na stole otwarte pudełko z tabliczką z grawerem. W tle Pani Jolanta Golenia Anna Wesołowska i Pani profesor Barbara Gąciarz

Inż. Jacek Merdalski dawny pracownik Biura ds. Osób Niepełnosprawnych, aktualnie prowadzi Samodzielną Sekcję Wsparcia Użytkowników w CRI Centrum Rozwiązań Informatycznych AGH.  Wspiera wprowadzanie i rozumie problematykę dostępności cyfrowej. Jest jej orędownikiem, rozumie problemy niepełnosprawnych użytkowników Internetu.

Na zdjęciu wręczający nagrodę Panu Jackowi Merdalskiemu Pan prorektor Rafał Dańko w tle Pan Szczepan Moskwa Na zdjęciu siedzący przy stole Pan Jacek Merdalski trzymający w rękach otwarte czerwone pudełko z tabliczką z grawerem w środku. W tle Pan Szczepan Moskwa, Pan Rafał Dańko i Pani Anna Klimczyk

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę. 

 

Banery/Logo