Dział Dostępności AGH

Kiermasz Charytatywny

Zapraszamy na kiermasz charytatywny, organizowany przez Bibliotekę Główną AGH już po raz dziewiąty!
Termin: 24 maja br. (środa) godz. 9.00-14.00
Miejsce: skwer przed wejściem do Biblioteki Głównej
Całkowity dochód z tegorocznego kiermaszu zostanie przeznaczony na  leczenie i rehabilitację małej Olgi, córeczki Anny Wesołowskiej, pracownika BON naszej Uczelni.

W zamian za dobrowolny datek będzie można wybrać książkę, płytę z filmem lub muzyką, grę, zabawkę, puzzle itp.  Książki, płyty i inne przedmioty pochodzą z prywatnych zbiorów pracowników AGH.

Anna Wesołowska od wielu lat jest zaangażowana w działania mające na celu poprawę dostępności AGH dla osób ze szczególnymi potrzebami, a jej wiedza i doświadczenie stanowią jeden z filarów działalności BON-u. Zawsze ciepła, empatyczna, z życzliwością podchodzi do studentów i ich często skomplikowanych problemów. Od początku też współpracuje z Biblioteką Główną przy organizacji kiermaszów.

Niestety życie pisze różne scenariusze i teraz to pani Anna i jej córeczka potrzebują pomocy. Zdiagnozowany jeszcze przed narodzinami zespół Downa to dopiero początek obciążeń, z jakimi musi borykać się dziewczynka. Olga urodziła się jako wcześniak, z wadą serca, zespołem zaburzeń oddychania. Pierwsze 10 tygodni życia spędziła na oddziale neonatologii. I choć teraz szczęśliwie przebywa już z rodzicami, to ciągle wymaga opieki lekarzy specjalistów i kosztownej rehabilitacji.

Więcej o problemach zdrowotnych Olgi można przeczytać na stronie Fundacji Siepomaga: https://www.siepomaga.pl/olga-sobutka

Mamy nadzieję, że nasz kiermasz choć w niewielkim stopniu pomoże w leczeniu i rehabilitacji Olgi.

Jednocześnie informujemy, że zbiórka książek, płyt i innych przedmiotów na kiermasz (np. gry, zabawki, puzzle) została przedłużona do 23 maja br.