Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

„Akademia Dostępności Plus”

Grafika z napisem Blisko 8 mln na dalsze wsparcie działań poprawiających dostępność w AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza otrzyma 7 909 883,55 zł na realizację projektu „Akademia Dostępności Plus”, którego celem jest dalszy, kompleksowy rozwój wszystkich obszarów wsparcia osób z niepełnosprawnościami w AGH. Finansowanie pochodzi z konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Uczelnie coraz bardziej dostępne”.

Projekt zakłada kompleksowy rozwój wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami w AGH w ośmiu kluczowych obszarach: od modernizacji infrastruktury architektonicznej i cyfrowej, przez rozwój technologii dostępności, aż po podnoszenie świadomości i tworzenie nowych procedur. Obejmie m.in. modernizację budynków, wprowadzenie uniwersalnego systemu oznakowania, utworzenie poradni języka prostego oraz wsparcie psychologiczne i szkoleniowe.

Zaplanowane działania są ponadstandardowe, autorskie i uwzględniające specyfikę AGH jako uczelni technicznej. Kluczowe osiągnięcia wypracowanie w ramach projektu będą upowszechniane w ramach Centrum Wiedzy o Dostępności.

Projekt „Akademia Dostępności Plus” będzie realizowany w partnerstwie z Fundacją Instytut Rozwoju Regionalnego (FIRR), Stowarzyszeniem na Rzecz Równego Dostępu do Kształcenia „Twoje Nowe Możliwości” oraz Fundacją na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami (FRONIA). Całkowita wartość projektu wynosi 8 181 674,60 zł.

Konkurs „Uczelnie coraz bardziej dostępne” realizowany jest ramach Priorytetu 3 „Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami” Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021–2027. Komisja oceniająca projekty rozpatrzyła 120 wniosków, z czego 57 uzyskało dofinansowanie.

Banery/Logo