W obliczu stale rosnącego udziału osób niepełnosprawnych wśród studentów i doktorantów AGH bardzo ważne staje się posiadanie wykwalifikowanej kadry i dostosowanej infrastruktury, która zagwarantuje pełny dostęp do oferty dydaktycznej uczelni. Proces ten powinien być wspierany przez systematyczne szkolenie pracowników i studentów uczelni w zakresie efektywnego wsparcia osób niepełnosprawnych.

Oferowane przez BON szkolenia adresowane są w szczególności do osób, które chciałyby zdobyć lub poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności praktyczne:

• pracowników jednostek organizacyjnych AGH,
  • członków organizacji studenckich działających w AGH,

Głównym elementem szkolenia są zajęcia warsztatowe w czasie, których uczestnicy przełamują mity, stereotypy i obawy utrudniające kontakt z osobą niepełnosprawną. Dzięki ćwiczeniom praktycznym każdy może poczuć na własnej skórze, z jakimi barierami, na co dzień zmagają się studenci niepełnosprawni.

Kluczowym aspektem szkolenia jest przekazanie informacji na temat oferowanych w AGH form wsparcia dla studentów niepełnosprawnych.

Do dyspozycji uczestników są m.in. symulatory wad wzroku, powiększalniki tekstu używane przez osoby słabowidzące, sprzęt ułatwiający czynności życia codziennego, umożliwiający poruszanie się osobom z dysfunkcją narządu ruchu.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in.:

• jak nawiązać skuteczny kontakt z osobą niesłyszącą,
  • jak efektywnie asystować osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim przy pokonywaniu schodów i krawężników,
  • jak udzielić pomocy osobie nie(do)widzącej przy załatwianiu spraw związanych ze studiami

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj artykuł na temat szkolenia w KSSN

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny:

Anna Lulek,
(12) 622 26 04,