- Szczegóły
- Kategoria: Szkolenia dla pracowników
W okresie październik-grudzień 2015 roku odbędzie się kurs Polskiego Języka Migowego na poziomie podstawowym (30 godzin) dla pracowników AGH
Kurs Polskiego Języka Migowego (PJM) pozwoli Państwu na:
- przełamanie barier w komunikowaniu się;
- rozwinięcie kompetencji językowych i komunikacyjnych w Polskim Języku Migowym;
- rozwijanie umiejętności nadawania i odbierania komunikatów w PJM;
- poznanie słownictwa migowego z zakresu związanego z otoczeniem kursanta i jego codziennymi czynnościami oraz gramatykę PJM;
- zapoznanie z savoir-vivre wśród Głuchych oraz ciekawymi aspektami Kultury Głuchych.
- Szczegóły
- Kategoria: Szkolenia dla pracowników
W obliczu stale rosnącego udziału osób niepełnosprawnych wśród studentów i doktorantów AGH bardzo ważne staje się posiadanie wykwalifikowanej kadry i dostosowanej infrastruktury, która zagwarantuje pełny dostęp do oferty dydaktycznej uczelni. Proces ten powinien być wspierany przez systematyczne szkolenie pracowników i studentów uczelni w zakresie efektywnego wsparcia osób niepełnosprawnych.
Oferowane przez BON szkolenia adresowane są w szczególności do osób, które chciałyby zdobyć lub poszerzyć swoją dotychczasową wiedzę i umiejętności praktyczne:
- pracowników jednostek organizacyjnych AGH,
- członków organizacji studenckich działających w AGH,
Głównym elementem szkolenia są zajęcia warsztatowe w czasie, których uczestnicy przełamują mity, stereotypy i obawy utrudniające kontakt z osobą niepełnosprawną. Dzięki ćwiczeniom praktycznym każdy może poczuć na własnej skórze, z jakimi barierami, na co dzień zmagają się studenci niepełnosprawni.
Kluczowym aspektem szkolenia jest przekazanie informacji na temat oferowanych w AGH form wsparcia dla studentów niepełnosprawnych.
Do dyspozycji uczestników są m.in. symulatory wad wzroku, powiększalniki tekstu używane przez osoby słabowidzące, sprzęt ułatwiający czynności życia codziennego, umożliwiający poruszanie się osobom z dysfunkcją narządu ruchu.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się m.in.:
- jak nawiązać skuteczny kontakt z osobą niesłyszącą,
- jak efektywnie asystować osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim przy pokonywaniu schodów i krawężników,
- jak udzielić pomocy osobie nie(do)widzącej przy załatwianiu spraw związanych ze studiami
Chcesz dowiedzieć się więcej?
Przeczytaj artykuł na temat szkolenia w KSSN
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt mailowy lub telefoniczny:
Anna Lulek,
(12) 622 26 04,
603 619 059
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
