Plakat seminarium

Pełnomocnik Rektora AGH ds. Studentów Niepełnosprawnych oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zapraszają pracowników i studentów AGH do udziału w seminarium otwierającym cykl spotkań poświęconych problematyce zdrowia psychicznego, a w tym przede wszystkim: schizofrenii, nerwicy i lękom, depresji, anoreksji.

Celem seminarium jest przybliżenie pracownikom uczelni sytuacji studentów chorujących psychicznie, jak również przedstawienie ważnych zależności pomiędzy studiowaniem oraz chorowaniem i zdrowieniem. Uczestnicy szkolenia dowiadują się m.in. jak rozpoznawać potencjalną obecność problemów psychicznych u studentów, jak o chorobie rozmawiać ze studentami i jak - jako przedstawiciele uczelni - mogą być pomocni osobom chorującym.

Termin: 17 czerwca 2015
Czas: 11.00 – 12.30
Miejsce: Biblioteka Główna AGH sala 5A
Prowadzący: dr hab. Hubert Kaszyński oraz jego współpracowniczki opowiadające o doświadczeniu choroby