Studencie z niepełnosprawnością Możesz uzyskać dofinansowanie do studiów! PROGRAM „AKTYWNY SAMORZĄD”

Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym

O pomoc w ramach Modułu II programu „Aktywny Samorząd” wnioskować mogą osoby posiadające znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, będące studentami lub doktorantami uczelni wyższych (I, II stopień, studia podyplomowe lub doktoranckie prowadzone przez szkoły wyższe w systemie stacjonarnym/dziennym lub niestacjonarnym/ wieczorowym / zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu).

Serdecznie zapraszamy do udziału w Małopolskim Konwencie Regionalnym, który odbędzie się 28 września w Krakowie.

Konwenty Regionalne odbędą się na przełomie września i października w kilkunastu miastach w całej Polsce. Są wydarzeniami towarzyszącymi przygotowaniom ogólnopolskiego III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami
w Warszawie.

III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami jest organizowany na 5-lecie Konwnecji o prawach osób z niepełnosprawnościami: wspólnie domagamy się prawa do godnego i niezależnego życia. Opracowujemy Strategię Osób z Niepełnosprawnościami, a na jej bazie założenia dla nowych ustaw (nowego systemu wsparcia).

„Indeksy Marzeń” czekają na osoby niepełnosprawne, które chcą się kształcić i odważnie realizować swoje życiowe plany. Nasi dotychczasowi stypendyści wielokrotnie udowodnili już, że niepełnosprawność nie musi ani odbierać marzeń, ani niweczyć ambicji.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, w ramach projektu „Akademia Odnalezionych Nadziei”, rozpoczyna 6. edycję „Indeksu Marzeń”. 9 laureatów konkursu otrzyma – dziewięciomiesięczne – stypendia w każdorazowej wysokości 1000 złotych (brutto).

W konkursie mogą wziąć udział osoby niepełnosprawne z  całego kraju, które spełniają następujące warunki:

Drodzy Studenci,

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie stypendialnym "STALe przełamując bariery", w którym do wygrania są stypendia o łącznej wartości 20 000 zł!!!
  • Jeśli aktywnie uczestniczycie w życiu uczelni,
  • działacie na rzecz studentów z niepełnosprawnościami,
  • pracujecie w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich,
  • uczestniczycie w zawodach sportowych, konkursach międzyuczelnianych,
  • działacie na rzecz organizacji pozarządowych, jesteście wolontariuszami

Rozpoczynamy zapisy na III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami. Spotkamy się 25 października w Warszawie, by wspólnie świętować piątą rocznicę obowiązywania w Polsce Konwencji ONZ i rozmawiać o zmianach w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami.

Od 2015 r. spotykamy się na Kongresie Osób z Niepełnosprawnościami, by domagać się równych praw. Gwarantuje je nam Konwencja ONZ o Prawach Osób z Niepełnosprawnościami, którą Polska ratyfikowała w 2012 r. Mimo to nasze prawo do godnego i niezależnego życia ciągle nie jest realizowane. A to znacząco utrudnia nam i naszym rodzinom codzienne funkcjonowanie. Dlatego naszym tegorocznym hasłem jest „ZA NIEZALEŻNYM ŻYCIEM”.
 Cel III Kongresu
Głównym celem III Kongresu jest wypracowanie wytycznych dla nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Rozumiemy przez to:
•    priorytety Strategii na rzecz osób z niepełnosprawnościami
•    założenia dla ustaw wdrażających nowy system wsparcia.