Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wspiera osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego, osoby  z niepełnosprawnościami ruchowymi, dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową oaz mózgowym porażeniem dziecięcym poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia, pracy i nauki. Podstawą programu FAR są obozy szkoleniowe. Prowadzą je instruktorzy na wózkach, którzy na własnym przykładzie pokazują, że powrót do aktywnego życia jest możliwy, stanowiąc doskonałe wzorce osobowe dla swoich podopiecznych. Ważną rolę w drodze do samodzielności pełnią zajęcia sportowe z takich dyscyplin, jak: technika jazdy na wózku, trening ogólnokondycyjny, pływanie, tenis stołowy, łucznictwo. Upowszechniają także nowe dyscypliny sportu w naszym kraju: tenis ziemny, szermierkę, rugby na wózkach oraz nurkowanie.

Pomagają tysiącom osób dając im wszystko, czego w danej chwili potrzebują. Pokazują jak pokonywać trudności życia codziennego i umożliwiają zdobywanie nowych kwalifikacji. Swoją działalnością skutecznie wypełniają lukę między szpitalem a domem umożliwiając wózkowiczom szybszy powrót do czynnego życia.

Obóz Summer Forest Camp to propozycja dla tych, którzy letni czas uwielbiają aktywnie spędzać w na łonie natury: będą wędrówki, poranna gimnastyka, piękne widoki i nocowanie pod chmurką. Nasze obozowisko będzie bazą wypadową do zwiedzania pięknych terenów województwa lubuskiego. Pod przewodnictwem podróżnika Tomasza Deronia przemierzymy leśne ścieżki, ciesząc się bliskością natury. Dni spędzimy aktywnie i na świeżym powietrzu, a po wycieczkach wrócimy na zasłużony sen do naszego obozu.
Nie zabraknie doborowego towarzystwa, wspólnego przygotowywania posiłków i integracji. Poczuj z nami wspaniałą letnią swobodę!
Summer Forest Camp odbędzie się w terminie 15.07-19.07.2020
Obóz rozpocznie się i zakończy w miejscowości Krzeczków w okolicach Świebodzina nad Jeziorem Niesłysz
Koszt: 150 zł dla uczestnika, 250 zł za osobę dla opiekuna
Projekt organizuje Fundacja Poland Business Run
Link do strony organizatora

Od dziś tj. 1 czerwca jesteśmy do Waszej dyspozycji stacjonarnie w biurze na Reymonta 17.
Jednak w trosce o Wasze bezpieczeństwo zachęcamy do kontaktu on-line poprzez e-mail lub telefonicznie.
Link do kontaktów https://tiny.pl/tbbqs

Weź udział w otwartym webinarium “Twoja wymarzona praca”, w czasie którego dowiesz się, jaką ofertę w ramach projektów prozawodowych przygotowało dla Ciebie BON AGH:

• płatne staże zawodowe (od 1550 zł do 2000 zł miesięcznie)
  • kursy i szkolenia (od 1000 zł do 5000 zł)
  • indywidualne planowanie ścieżki kariery zawodowej pod okiem specjalistów

Aby wziąć udział w webinarium wystarczy kliknąć na jeden z poniższych linków:

Informacje dla studentów i doktorantów z niepełnosprawnością dotyczące miejsc w akademikach Miasteczka Studenckiego AGH na rok akademicki 2020/2021

Osoby, które posiadają potrzebę:

- zamieszkania w pokoju dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych (ON);
- zamiany miejsca przyznanego z puli ogólnodostępnej na pokój dostosowany do potrzeb ON i/lub pokój mieszczący się  w jednym z budynków dostosowanych architektonicznie;
- zamieszkania z asystentem/opiekunem ON;
- inną, wynikającą z niepełnosprawności, związaną z zamieszkaniem w domu studenckim;

Czytaj wiecej1