Od poniedziałku 5 października 2020 zapraszamy do korzystania z dyżurów psychologicznych za pośrednictwem platformy MS Teams.  Aby rozpocząć rozmowę online wyszukaj kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżury będą odbywać się regularnie (za wyjątkiem świąt):

Poniedziałki godz. 15.00-17.00

Czwartki godz. 9.30-11.30

Zachęcamy do mailowego powiadomienia o planowanej rozmowie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomoc psychologiczna jest BEZPŁATNA

Konsultacje prowadzi mgr Karolina Probosz – psycholog (e-wizytówka)

Czytaj wiecej1

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza na trzy dniowy cykl zajęć za ZOOM pt. „3 DNI Z FAR”, w trakcie którego zabiorą głos specjaliści z różnych dziedzin życia:
ALICJĘ DŁUGOŁĘCKĄ – seksuolog,
AGNIESZKA WNUK-SCARDACCIONE -fizjoterapeuta,
MACIEJ PIETRZYCKI – pedagog,
JOANNA DEJKO – psycholog,
KAMILA WIŚNIEWSKA - dietetyk,
BARTŁOMIEJ KRAWCZYK - instruktor FAR,
SŁAWOMIR CHARMAJ - instruktor FAR.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w kolejnej edycji Disabled Sailing Polish Cup (zgrupowanie/zawody żeglarskie). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 05-11 września w Gdańsku (Górki Zachodnie). Udział mogą wziąć osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Poziom umiejętności żeglarskich od podstawowego do zaawansowanego. Nie jest wymagane doświadczenie w żeglowaniu na łodziach Hansa 303, gdyż dla większości osób będą one nowością. Udział w zgrupowaniu/zawodach jest BEZPŁATNY.

Bliższe informacje oraz zapisy tel. 508 396 365 oraz poniżej.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wspiera osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego, osoby  z niepełnosprawnościami ruchowymi, dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową oaz mózgowym porażeniem dziecięcym poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia, pracy i nauki. Podstawą programu FAR są obozy szkoleniowe. Prowadzą je instruktorzy na wózkach, którzy na własnym przykładzie pokazują, że powrót do aktywnego życia jest możliwy, stanowiąc doskonałe wzorce osobowe dla swoich podopiecznych. Ważną rolę w drodze do samodzielności pełnią zajęcia sportowe z takich dyscyplin, jak: technika jazdy na wózku, trening ogólnokondycyjny, pływanie, tenis stołowy, łucznictwo. Upowszechniają także nowe dyscypliny sportu w naszym kraju: tenis ziemny, szermierkę, rugby na wózkach oraz nurkowanie.

Pomagają tysiącom osób dając im wszystko, czego w danej chwili potrzebują. Pokazują jak pokonywać trudności życia codziennego i umożliwiają zdobywanie nowych kwalifikacji. Swoją działalnością skutecznie wypełniają lukę między szpitalem a domem umożliwiając wózkowiczom szybszy powrót do czynnego życia.

Obóz Summer Forest Camp to propozycja dla tych, którzy letni czas uwielbiają aktywnie spędzać w na łonie natury: będą wędrówki, poranna gimnastyka, piękne widoki i nocowanie pod chmurką. Nasze obozowisko będzie bazą wypadową do zwiedzania pięknych terenów województwa lubuskiego. Pod przewodnictwem podróżnika Tomasza Deronia przemierzymy leśne ścieżki, ciesząc się bliskością natury. Dni spędzimy aktywnie i na świeżym powietrzu, a po wycieczkach wrócimy na zasłużony sen do naszego obozu.
Nie zabraknie doborowego towarzystwa, wspólnego przygotowywania posiłków i integracji. Poczuj z nami wspaniałą letnią swobodę!
Summer Forest Camp odbędzie się w terminie 15.07-19.07.2020
Obóz rozpocznie się i zakończy w miejscowości Krzeczków w okolicach Świebodzina nad Jeziorem Niesłysz
Koszt: 150 zł dla uczestnika, 250 zł za osobę dla opiekuna
Projekt organizuje Fundacja Poland Business Run