Niewidomy z laską i psem przewodnikiem. Idą po parku

Polski Związek Niewidomych jest Partnerem w programie "Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania", w ramach którego powstał film "Mój pies moje oczy", zachęcający do posiadania psa przewodnika. W filmie zostały przedstawione sceny z życia osób niewidomych korzystających z pomocy psa przewodnika. Film można obejrzeć pod adresem internetowym: https://www.youtube.com/watch?v=5Sa2o_tSL0c.

Również w ramach tego samego projektu Polski Związek Niewidomych organizuje spotkania dla osób niewidomych i z poważnymi problemami wzroku, które są zainteresowane posiadaniem psa przewodnika. W trakcie spotkań dowiedzieć się można będzie o:

Wdrażanie ustawy o zapewnieniu dostępności okazało się sporym wyzwaniem dla uczelni wyższych w Polsce. Chęć właściwego rozumienia i interpretacji zapisów ustawy uruchomiła w środowisku akademickim toczącą się od wielu miesięcy dyskusję.

Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą poznać tajniki likwidowania barier architektonicznych i jednocześnie pozostawać w zgodzie z obowiązującymi przepisami.

Spotkamy się na platformie Teams link do spotkania https://tiny.pl/r8cg4

Termin 22 kwietnia 2021
Godzina 09:00-11:00

Spotkanie mają charakter otwarty - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Osoby potrzebujące wsparcia wynikającego z niepełnosprawności prosimy o kontakt mailowy do 20.04.2021: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Krakowskich Dni Integracji

Zapraszamy do udziału w spotkaniu „Rynek Pracy i Rekrutacja w nowej rzeczywistości”, które będzie prowadzone przez ekspertów ze State Steet oraz BON AGH.

Uczestnicy dowiedzą się o zmianach na rynku pracy spowodowanych przez pandemię oraz o zasadach jakie obecnie obowiązują w procesie rekrutacji.
Spotkamy się na platformie Teams link do spotkania https://tiny.pl/r8cgf

Termin 19 kwietnia 2021
Godzina 10:00-11:00

Spotkanie ma charakter otwarty - zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Osoby potrzebujące wsparcia wynikającego z niepełnosprawności prosimy o kontakt mailowy do 18.04.2021: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na grafice napis XIII Krakowskie Dni Integracji data 19-23 kwietnia 2021.

Krakowskie Dni Integracji odbywają się nieprzerwanie od 2008 r. organizowana przez osiem krakowskich Uczelni (AGH, AK, PK,UEK, UJ,UPJPI, UP, UR). Impreza cieszy się coraz większą popularnością, co roku poszerzając swój program o nowe atrakcje. Założeniem projektu jest zwiększenie świadomości społeczności akademickiej na tematykę związaną z niepełnosprawnością oraz wspólna integracja studentów, pracowników Biur ds. Osób Niepełnosprawnych i dydaktyków.
Głównym inicjatorem i organizatorem KDI jest Uniwersytet Ekonomiczny, w którego murach zrodziła się idea przedsięwzięcia. W programie możemy wyróżnić szereg konferencji i warsztatów nawiązujących do tematyki ON, różnorodne happeningi. Stałym punktem Krakowskich Dni Integracji jest wręczenie nagród „Integralia”. Otrzymują je osoby wyróżniające się swoją działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych. Zwieńczeniem programu jest wiosenna impreza integracyjna podsumowująca KDI w swobodnej atmosferze.
Program tegorocznych Krakowiskich Dni Integracji możecie znaleźć link do strony

Grafika

Drodzy Studenci,

wkrótce udostępnimy nową strowww Biura ds. Osób Niepełnosprawnych AGH!

Chcemy, aby informacje na stronie BON były jak najlepiej zorganizowane. Dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w 2 minutowym badaniu.

Link: https://forms.office.com/r/4TRgsgtGPW