Już po raz szósty Biblioteka Główna organizuje kiermasz charytatywny. Tym razem chcemy pomóc Krzysztofowi, studentowi naszej Uczelni.

Krzysztof Kot jest studentem I roku II stopnia na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.  Od 16-go roku życia choruje na toczeń układowy. W 2012 roku podczas  pobytu w szpitalu, został zarażony bakterią, która spowodowała wstrząs septyczny wraz z ropnym zapaleniem opon mózgowych. Przez 11 dni walczył o życie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, przebywając w stanie śpiączki farmakologicznej.
W styczniu 2013, po wybudzeniu, w trakcie rekonwalescencji okazało się, że przez niedotlenienie zaatakowane zostały stawy (kolanowe i barkowe). Od 4 lat Krzysztof walczy z powikłaniami po sepsie – wieloogniskową martwicą kości. Krzysztof przeszedł 6 operacji, a obecnie poddawany jest również eksperymentalnemu leczeniu, tzw. Fagoterapii, czyli leczeniu wirusami, które mają na celu zwalczenie cały czas istniejącej w kościach bakterii z 2013 r. - gronkowca. Jest to kosztowne leczenie, dlatego też Krzysztof potrzebuje pomocy.

Zobaczcie, co działo się podczas Dzień Sportu który odbył się 19 kwietnia  w ramach Krakowskie Dni Integracji! Główną atrakcją były rozgrywki amatorskiego turnieju koszykówki na wózkach. Ponadto można było także spróbować swoich sił m.in. na handbikach, w AMP football, w blind football, we wioślarstwie, w szermierce. Była to także okazja do zapoznania się z Polskim Językiem Migowym w „smacznej formie”. Do wygrania były atrakcyjne nagrody w poszczególnych konkurencjach! W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Dzień uważamy za udany!

Zbigniew Sulima (6) (Copy)
Zbigniew Sulima (8) (Copy)
Zbigniew Sulima (9) (Copy)
Zbigniew Sulima (13) (Copy)
Zbigniew Sulima (37) (Copy)
Zbigniew Sulima (43) (Copy)
Zbigniew Sulima (66) (Copy)
Zbigniew Sulima (108) (Copy)
Zbigniew Sulima (118) (Copy)
Zbigniew Sulima (122) (Copy)
Zbigniew Sulima (129) (Copy)
Zbigniew Sulima (132) (Copy)
Zbigniew Sulima (150) (Copy)
Zbigniew Sulima (152) (Copy)
Zbigniew Sulima (162) (Copy)
Zbigniew Sulima (176) (Copy)
PART_1524218330343
Zbigniew Sulima (233) (Copy)
Zbigniew Sulima (236) (Copy)
Zbigniew Sulima (237) (Copy)
Zbigniew Sulima (290) (Copy)
Zbigniew Sulima (315) (Copy)
Zbigniew Sulima (434) (Copy)
Zbigniew Sulima (445) (Copy)
Zbigniew Sulima (456) (Copy)
Zbigniew Sulima (586) (Copy)
Zbigniew Sulima (597) (Copy)
Zbigniew Sulima (628) (Copy)
Zbigniew Sulima (640) (Copy)
Zbigniew Sulima (642) (Copy)
Poprzedni Następny Odtwarzaj Pauza
Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zapraszają do udziału w Projekcie:
"Staże Drogą Do Zatrudnienia Na Otwartym Rynku Pracy II"

• Kończysz naukę lub właśnie ją skończyłeś?
  • Chcesz znaleźć ciekawą pracę?
  • Nie wiesz, jak zabrać się do jej skutecznego szukania?
  • Chcesz zdobyć dodatkowe kwalifikacje?
  • Potrzebujesz nauczyć się czegoś, czego wymagają pracodawcy?
  • Chcesz spróbować swoich sił w pracy podczas stażu i zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe?

Drodzy studenci, zachęcamy do składania aplikacji

Na stronie Ministerstwa Środowiska pojawiły się ogłoszenia o naborach na wolne stanowiska pracy w Zespole Szczytu Klimatycznego COP24 w Departamencie Zrównoważonego Rozwoju i Współpracy Międzynarodowej.

Starszy specjalista do spraw organizacji COP24 (DZMstsp18/2018): http
Specjalista do spraw organizacyjnych (DZMsp19/2018): http
Specjalista do spraw organizacyjnych aspektów COP24 (DZMsp20/2018): http

Kandydaci, którzy wygrają nabór wezmą udział w organizacji najważniejszego globalnego forum poświęconemu polityce klimatycznej: 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24), które odbędzie w Polsce w grudniu 2018 r.

Więcej informacji na temat szczytu klimatycznego znajdą Państwo na stronie: https://www.mos.gov.pl/cop24/

Zapraszamy na Warsztat Migając Przełamujemy Bariery 18 kwietnia 2018, godzina 12:00
ul. Reymonta 17/9 Sala Szkoleniowa BON

Pierwszy kontakt z osobą głuchą