Serdecznie zapraszamy do udziału w OGNISKU INTEGRACYJNYM

Godz. 16.30

Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny WGGiOŚ AGH w Miękini k. Krzeszowic 381

Organizatorzy zapewniają BEZPŁATNY TRANSPORT w obydwie strony

Wyjazd autokarów spod Bramy Głównej AGH (Ul. Reymonta 7) o godzinie 15.30 oraz 15.40

Zapraszamy na XIX edycje Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajmnością", które w tym toku rozpoczną się 8 czerwca 2018 r. uroczystą inaguracją na Rynku Głównym w Krakowie.

W programie dużo ciekawych warsztatów i atrakcji, zobaczcie sami.

Program word
Oferta Kulturalna word

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Niepełnosprawnych są organizowane rokrocznie od 15 lat. Każdego roku w lipcu Kraków na jeden weekend staje się miejscem spotkania przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski i ogólnopolskiej debaty na temat różnych aspektów niepełnosprawności. Wydarzenie staje się szansą poznania i nawiązania współpracy z uczelniami z różnych stron Polski. Wydarzenie to jest największym i najważniejszym projektem organizowanym przez ZSN AGH.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się 13-15 lipca, a jego tematem będzie START DO KARIERY.

Zaproszenie  pdf
Program pdf

Już po raz szósty Biblioteka Główna organizuje kiermasz charytatywny. Tym razem chcemy pomóc Krzysztofowi, studentowi naszej Uczelni.

Krzysztof Kot jest studentem I roku II stopnia na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.  Od 16-go roku życia choruje na toczeń układowy. W 2012 roku podczas  pobytu w szpitalu, został zarażony bakterią, która spowodowała wstrząs septyczny wraz z ropnym zapaleniem opon mózgowych. Przez 11 dni walczył o życie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, przebywając w stanie śpiączki farmakologicznej.
W styczniu 2013, po wybudzeniu, w trakcie rekonwalescencji okazało się, że przez niedotlenienie zaatakowane zostały stawy (kolanowe i barkowe). Od 4 lat Krzysztof walczy z powikłaniami po sepsie – wieloogniskową martwicą kości. Krzysztof przeszedł 6 operacji, a obecnie poddawany jest również eksperymentalnemu leczeniu, tzw. Fagoterapii, czyli leczeniu wirusami, które mają na celu zwalczenie cały czas istniejącej w kościach bakterii z 2013 r. - gronkowca. Jest to kosztowne leczenie, dlatego też Krzysztof potrzebuje pomocy.

Zobaczcie, co działo się podczas Dzień Sportu który odbył się 19 kwietnia  w ramach Krakowskie Dni Integracji! Główną atrakcją były rozgrywki amatorskiego turnieju koszykówki na wózkach. Ponadto można było także spróbować swoich sił m.in. na handbikach, w AMP football, w blind football, we wioślarstwie, w szermierce. Była to także okazja do zapoznania się z Polskim Językiem Migowym w „smacznej formie”. Do wygrania były atrakcyjne nagrody w poszczególnych konkurencjach! W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Dzień uważamy za udany!

Zbigniew Sulima (6) (Copy)
Zbigniew Sulima (8) (Copy)
Zbigniew Sulima (9) (Copy)
Zbigniew Sulima (13) (Copy)