Zdjęcie przedstawia miniature żaglówki trzymanej w ręce w tle plaża i błękitne niebo

Wszystkich chętnych zapraszamy do spędzenia dwóch tygodni na X Szkoleniowo - Sportowym obozie "Lato pod Żaglami w Żywcu" 03 - 17 sierpnia 2019 r.

Do dyspozycji: Domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, stołówka - sala kominkowa, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, boiska sportowe, sala TV.

Ośrodek znajduje się nad Jeziorem Żywieckim.
Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, jachty), miejsce na ognisko, teren rekreacyjny - ośrodek otacza las i jezioro.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie na podstawie art. 33 ustawy z dnia 11 lipca 2014 roku o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 (Dz.U. 2018 poz. 1431) ogłasza nabór na Partnera/Partnerów w celu przygotowania i realizacji projektu w konkursie nr POWR.03.05.00-IP.08-00-DOS/19 „Uczelnia Dostępna" dotyczącego realizacji działań mających na celu likwidację barier w dostępie do kształcenia na poziomie wyższym.

Pełna treść ogłoszenia doc 42 KB

Karta zgłoszenia Partnera doc 120 KB

Biznes zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com

Grafika promująca OSSN z napisem Work-life balance

Zapraszamy na Ogólnopolskie Spotkanie Studentów Niepełnosprawnych w Krakowie w terminie
5-7 lipca 2019 r.

Temat przewodni wydarzenia to „Work-life balance”

Wspólnie będziemy szukać możliwości odnalezienia równowagi pomiędzy pracą (kariera i ambicje) a życiem prywatnym (czyli rodziną, zdrowiem, duchowością, czasem wolnym).
W dzisiejszym zabieganym świecie hasło to jest bardzo popularne, jednak okazuje się, że osiągnięcie takiej równowagi do łatwych nie należy. Chcemy więc zaprosić prelegentów, którzy na podstawie swoich doświadczeń zawodowych i osobistych dadzą nam pewne wskazówki, których zastosowanie przybliży nas do poszukiwanej równowagi.

Zdjęcie przedstawia uczestników Dnia Sportu 2019

Zobaczcie, co działo się podczas Dzień Sportu który odbył się 11 kwietnia  w ramach Krakowskie Dni Integracji! Główną atrakcją były rozgrywki amatorskiego turnieju koszykówki na wózkach. Ponadto można było także spróbować swoich sił m.in. na handbikach, w sztukach walk niewdomych, w blind football, we wioślarstwie, w szermierce. Była to także okazja do zapoznania się z Polskim Językiem Migowym w „smacznej formie”. Do wygrania były atrakcyjne nagrody w poszczególnych konkurencjach! W wydarzeniu uczestniczyło wiele osób niepełnosprawnych, jak i pełnosprawnych. Dzień uważamy za udany!

Grfika przedstawia białą sylwetke człowieka z laską w okularach

W imieniu Muzeum Krakowa serdecznie zapraszam na nowy cykl spacerów muzealnych pod tytułem "Kraków naprawdę dla wszystkich" z wykorzystaniem audiodeskrypcji oraz pomocy dotykowych.

Spacery odbywają się w soboty o godzinie 12.00.

Czas trwania spaceru przewidziany jest na około 2  godziny.

Więcej informacji możecie znaleźć tutaj www