W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji TransAccess2017: Translation & Accessibility. Konferencja odbędzie się 16 listopada 2017 roku w Krakowie i jest organizowana w ramach programu warsztatów Translating Europe Workshops przez Katedrę do Badań nad Przekładem i Komunikacją Międzykulturową UJ, Komisje Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Dział ds. Osób Niepełnosprawnych UJ.

W konferencji wezmą udział zaproszeni prelegenci z Polski i z zagranicy - eksperci w zakresie dostępności oraz tłumaczenia. Wspólnie chcemy zastanowić się nad tym jak potrzeby osób z niepełnosprawnością wzroku lub słuchu są brane pod uwagę w procesie kształcenia tłumaczy, wykonywania tłumaczenia oraz zapewniania dostępu do informacji.

Czy można usłyszeć football? Pod takim hasłem w najbliższy weekend, 11 i 12 listopada, w hali sportowej Com-Com Zone Nowa Huta odbędzie się pierwszy w historii Krakowie turniej blind footballu – piłki nożnej osób niewidomych. Wśród organizatorów oraz zawodników drużyny gospodarzy – Klubu Tyniecka NWP Kraków – znaleźli się przedstawiciele AGH.

Czytaj wicej

Zrzeszeni Studentów AGH przy współpracy z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych AGH serdecznie zaprasza wszystkich pracowników i studentów AGH  na imprezę Andrzejkową, która odbędzie się 24  listopada 2017 roku (piątek) o godzinie 20:00 w Klubie Studenckim GWAREK, ul. Reymonta 17.
W programie:
- wróżby,
- konkurs z nagrodami,
- zabawa do białego rana.
Bilety w cenie 6 zł (wymienne na napój) do nabycia w Biurze ds. ON AGH
Nie może Cie zabraknąć!!!

Zoabcz jak bawiliśmy się w roku 2016
Andrzejki_2016 (1)
Andrzejki_2016 (2)
Andrzejki_2016 (3)
Andrzejki_2016 (4)
Andrzejki_2016 (5)
Andrzejki_2016 (6)
Andrzejki_2016 (7)
Andrzejki_2016 (8)
Andrzejki_2016 (9)
Andrzejki_2016 (10)
Andrzejki_2016 (11)
Andrzejki_2016 (12)
Poprzedni Następny Odtwarzaj Pauza

Pełnomocnik Rektora AGH ds. Studentów Niepełnosprawnych oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych serdecznie zapraszają wszystkich pracowników i studentów AGH do udziału w kolejnym z cyklu spotkań poświęconych problematyce zdrowia psychicznego.
Celem spotkania jest przybliżenie sytuacji studentów chorujących psychicznie, jak również przedstawienie  zależności pomiędzy studiowaniem oraz chorowaniem i zdrowieniem.

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego
ma zaszczyt zaprosić Państwa do wzięcia udziału w XI edycji konferencji: poświęconej zagadnieniom związanym z procesem kształcenia osób niepełnosprawnych na poziomie szkolnictwa wyższego.

Zapraszamy Państwa do dyskusji na temat nowych regulacji planowanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konferencja odbędzie się 14 listopada 2017 r. w Krakowie,
w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35, Budynek Muzeum Historycznego
Miasta Krakowa – Sala Miedziana).
Wejście do budynku dla osób z trudnościami w poruszaniu znajduje się od ul. Szczepańskiej.

Od godz. 9.00 rozpocznie się rejestracja uczestników spotkania.