Wszystkich chętnych zapraszamy do spędzenia dwóch tygodni na IX Szkoleniowo - Sportowym obozie "Lato pod Żaglami w Żywcu" 04 - 18 sierpnia 2018 r.

Do dyspozycji: nowe domki w pełni dostosowane do potrzeb osób z dysfunkcją narządu ruchu, stołówka - sala kominkowa, sala do zajęć edukacyjnych, mini kawiarenka, korty tenisowe, boiska sportowe, sala TV.

Ośrodek znajduje się nad Jeziorem Żywieckim.
Na terenie ośrodka znajduje się: plaża, przystań z wypożyczalnią sprzętu pływającego (rowery wodne, łodzie wiosłowe, kajaki, jachty), miejsce na ognisko, teren rekreacyjny - ośrodek otacza las i jezioro.

Serdecznie zapraszamy do udziału w OGNISKU INTEGRACYJNYM

Wydarzenie jest BEZPŁATNE

14 czerwca 2018 r.

Godz. 16.30

Ośrodek Szkoleniowo-Dydaktyczny WGGiOŚ AGH w Miękini k. Krzeszowic 381

Organizatorzy zapewniają BEZPŁATNY TRANSPORT w obydwie strony

Wyjazd autokarów spod Bramy Głównej AGH (Ul. Reymonta 7) o godzinie 15.30 oraz 15.40

Zapraszamy na XIX edycje Tygodnia Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z Wzajmnością", które w tym toku rozpoczną się 8 czerwca 2018 r. uroczystą inaguracją na Rynku Głównym w Krakowie.

W programie dużo ciekawych warsztatów i atrakcji, zobaczcie sami.

Program word
Oferta Kulturalna word

Ogólnopolskie Spotkania Studentów Niepełnosprawnych są organizowane rokrocznie od 15 lat. Każdego roku w lipcu Kraków na jeden weekend staje się miejscem spotkania przedstawicieli organizacji studenckich z całej Polski i ogólnopolskiej debaty na temat różnych aspektów niepełnosprawności. Wydarzenie staje się szansą poznania i nawiązania współpracy z uczelniami z różnych stron Polski. Wydarzenie to jest największym i najważniejszym projektem organizowanym przez ZSN AGH.
Tegoroczne spotkanie odbędzie się 13-15 lipca, a jego tematem będzie START DO KARIERY.

Termin zgłoszeń przedłużony do 24 czerwca 2018 - zapraszamy
Wypełniajcie kartę zgłoszeniową, która znajduję się pod linkiem https://bit.ly/2IdqZ6k i przybywajcie do Krakowa.

Zaproszenie  pdf
Program pdf

Już po raz szósty Biblioteka Główna organizuje kiermasz charytatywny. Tym razem chcemy pomóc Krzysztofowi, studentowi naszej Uczelni.

Krzysztof Kot jest studentem I roku II stopnia na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.  Od 16-go roku życia choruje na toczeń układowy. W 2012 roku podczas  pobytu w szpitalu, został zarażony bakterią, która spowodowała wstrząs septyczny wraz z ropnym zapaleniem opon mózgowych. Przez 11 dni walczył o życie na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, przebywając w stanie śpiączki farmakologicznej.
W styczniu 2013, po wybudzeniu, w trakcie rekonwalescencji okazało się, że przez niedotlenienie zaatakowane zostały stawy (kolanowe i barkowe). Od 4 lat Krzysztof walczy z powikłaniami po sepsie – wieloogniskową martwicą kości. Krzysztof przeszedł 6 operacji, a obecnie poddawany jest również eksperymentalnemu leczeniu, tzw. Fagoterapii, czyli leczeniu wirusami, które mają na celu zwalczenie cały czas istniejącej w kościach bakterii z 2013 r. - gronkowca. Jest to kosztowne leczenie, dlatego też Krzysztof potrzebuje pomocy.