Mamy dla was trzy oferty pracy w Cisco zobaczcie sami

Cisco Services Network Engineer - Graduate - Poland  word

Cisco Services Engineer (Summer Intern)

word

Business Analyst (Summer Intern) – Poland

word
Laureaci Konkursu od prawej Monika Miszta, Paweł Kozub, Michał Banach
Zostały wręczone  stypendia w tegorocznej edycji konkursu "STALe przełamując bariery". Otrzymało je czworo studentów: Alicja Zawda, Józef Ignaciak, Magdalena Paruch oraz Magdalena Teterycz
Konkurs to wspólny projekt Akademii, Biuro ds. Osob Niepełnosprawnych AGH Zrzeszenie Studentów NiepełnosprawnychArcelorMittal Poland S.A., skierowany do studentów z niepełnosprawnościami. Podstawowym kryterium branym pod uwagę jest działalność studenta na rzecz uczelni (praca w stowarzyszeniach, organizacjach studenckich, organizacja wydarzeń i imprez, reprezentowanie uczelni podczas zawodów np. sportowych, konkursów międzyuczelnianych), organizacji pozarządowych, działalność w obszarze wolontariatu. Do wygrania były stypendia na rok akademicki 2017/2018 o łącznej wartości 20 000 zł.
Gratulujemy Nagrodzonym!

Informujemy o możliwości ubiegania się o wydanie Karty Rodziny z Dzieckiem Niepełnosprawnym w ramach Programu Kraków dla Rodziny „N”. Wnioski należy składać w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa.
Program jest elementem polityki społecznej Gminy Miejskiej Kraków i ma na celu wspieranie rodzin
z dzieckiem niepełnosprawnym. Potwierdzeniem przysługujących w ramach programu zniżek, ulg, preferencji i uprawnień jest ważna Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, wydawana w formie spersonalizowanej karty identyfikacyjnej.

Program skierowany jest do:

Absolwent Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej mgr inż. Rafał Stępień za pracę pt. „Wykorzystanie technologii bezprzewodowych do wspomagania poruszania się osób niewidomych w środowisku miejskim” został wyróżniony w konkursie „Teraz Polska Promocja i Rozwój” na najlepsze prace magisterskie dotyczące konkurencyjności Polski.

Laureat odebrał nagrodę podczas uroczystej gali, która odbyła się 6 grudnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Czytaj wiecej1

W tym numerze kontynuujemy ważny temat gromadzenia i upowszechniania dobrych praktyk dotyczących wsparcia studentów z niepełnosprawnościami w środowisku akademickim. Postanowiliśmy po raz kolejny podzielić się z Wami naszymi krakowskimi doświadczeniami, wznawiając i aktualizując Dodatek Specjalny. Wiosną tego roku nasza mini-wkładka do podstawowego magazynu okazała się być całkiem sporym sukcesem. W związku z powyższym postanowiliśmy sprawdzić, czy uda nam ten sukces powtórzyć.
Część Dodatku Specjalnego poświęciliśmy relacjonowaniu najświeższych zmian prawnych dotyczących kształcenia osób z niepełnosprawnościami, czyli tzw. Ustawie 2.0. Poczynaniom w sprawach nowej ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym bacznie przyglądają się członkowie Komisji ds. Wyrównywania Szans Edukacyjnych przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Mamy to szczęście, że dwie uczelnie mające swoich przedstawicieli w Komisji współtworzą naszą redakcję. Gwarantujemy Wam zatem, iż w KSSN znajdziecie tylko sprawdzone informacje.