Grafika promująca zajęcia sportowe organizowane przez BON AGH. Na środku koło, a w nim ręka w geście siłacza. Dookoła na zewnątrz napis: Zajęcia sportowe, Bon AGH, basen. siłownia, szermierka, wioślarstwo.
Drodzy Studenci,
Już od poniedziałku tj. 05.10.2020 zaczynamy przyjmować wnioski  na nasze zajęcia sportowe, dzięki którym poprawicie swoją kondycje. Pamiętajcie  również, że nasze zajęcia są alternatywną formą uzyskania zaliczenia z WF
W tym semestrze wprowadzamy drobną zmianę w zapisach. Zmiana będzie polegać na możliwość uczestnictwa na zajęciach w siłowni znajdującej się w Domu Studenckim Alfa tylko przez jego mieszkańców.
Wypełnione Wnioski w formacie doc prosiłmy wysyłać drogą mailową na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub o pozostawianie na portierni DS ALFA z dopiskiem zajęcia sportowe BON AGH

Uwaga zajęcia z wychowania fizycznege tymczasowo zawieszone
Czytaj wiecej1

Od poniedziałku 5 października 2020 zapraszamy do korzystania z dyżurów psychologicznych za pośrednictwem platformy MS Teams.  Aby rozpocząć rozmowę online wyszukaj kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dyżury będą odbywać się regularnie (za wyjątkiem świąt):

Poniedziałki godz. 15.00-17.00

Czwartki godz. 9.30-11.30

Zachęcamy do mailowego powiadomienia o planowanej rozmowie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pomoc psychologiczna jest BEZPŁATNA

Konsultacje prowadzi mgr Karolina Probosz – psycholog (e-wizytówka)

Czytaj wiecej1

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji zaprasza na trzy dniowy cykl zajęć za ZOOM pt. „3 DNI Z FAR”, w trakcie którego zabiorą głos specjaliści z różnych dziedzin życia:
ALICJĘ DŁUGOŁĘCKĄ – seksuolog,
AGNIESZKA WNUK-SCARDACCIONE -fizjoterapeuta,
MACIEJ PIETRZYCKI – pedagog,
JOANNA DEJKO – psycholog,
KAMILA WIŚNIEWSKA - dietetyk,
BARTŁOMIEJ KRAWCZYK - instruktor FAR,
SŁAWOMIR CHARMAJ - instruktor FAR.

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami do wzięcia udziału w kolejnej edycji Disabled Sailing Polish Cup (zgrupowanie/zawody żeglarskie). Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 05-11 września w Gdańsku (Górki Zachodnie). Udział mogą wziąć osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Poziom umiejętności żeglarskich od podstawowego do zaawansowanego. Nie jest wymagane doświadczenie w żeglowaniu na łodziach Hansa 303, gdyż dla większości osób będą one nowością. Udział w zgrupowaniu/zawodach jest BEZPŁATNY.

Bliższe informacje oraz zapisy tel. 508 396 365 oraz poniżej.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wspiera osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego, osoby  z niepełnosprawnościami ruchowymi, dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową oaz mózgowym porażeniem dziecięcym poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia, pracy i nauki. Podstawą programu FAR są obozy szkoleniowe. Prowadzą je instruktorzy na wózkach, którzy na własnym przykładzie pokazują, że powrót do aktywnego życia jest możliwy, stanowiąc doskonałe wzorce osobowe dla swoich podopiecznych. Ważną rolę w drodze do samodzielności pełnią zajęcia sportowe z takich dyscyplin, jak: technika jazdy na wózku, trening ogólnokondycyjny, pływanie, tenis stołowy, łucznictwo. Upowszechniają także nowe dyscypliny sportu w naszym kraju: tenis ziemny, szermierkę, rugby na wózkach oraz nurkowanie.

Pomagają tysiącom osób dając im wszystko, czego w danej chwili potrzebują. Pokazują jak pokonywać trudności życia codziennego i umożliwiają zdobywanie nowych kwalifikacji. Swoją działalnością skutecznie wypełniają lukę między szpitalem a domem umożliwiając wózkowiczom szybszy powrót do czynnego życia.