Fundacja Autonomia serdecznie zaprasza do udziału w bezpłatnych, jednodniowych warsztatach „Silniejsze i bezpieczniejsze”, które odbędą się 6 grudnia 2020 r. w Krakowie.

Warsztaty realizowane są w ramach międzynarodowego projektu „Nie znaczy nie – zapobieganie przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami” oraz w ramach 29. światowej kampanii 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na Płeć. Warsztaty są organizowane we współpracy z dr Magdaleną Stoch, Pełnomocniczką Rektora UP ds. Równego Traktowania, oraz dr Małgorzatą Trojańską, Pełnomocniczką Rektora UP ds. Osób Niepełnosprawnych.

Weź udział w warsztacie „Silniejsze i bezpieczniejsze”
… jeśli chcesz:
➢ poczuć moc, odzyskać siłę;
➢ uwolnić swój oddech i głos;
➢ przestać czuć się bezradną i bezbronną;
➢ wyraźniej dostrzec swoje możliwości i zasoby;
➢ odzyskać poczucie wpływu;

Ramy organizacyjne warsztatu „Silniejsze i bezpieczniejsze”:
➢ Dla kogo: warsztat dla kobiet z niepełnosprawnościami ruchu i chorobami przewlekłymi
➢ Termin warsztatów: jednodniowe warsztaty odbędą się w terminie 6 grudnia 2020 r.
➢ Miejsce warsztatów: fundacja Autonomia (Osiedle Centrum C 9, Kraków). Miejsce jest dostosowane dla osób poruszających się na wózkach (rampa, toaleta, brak progów)
➢ Godziny warsztatów: 10:00-16:30
➢ Udział w warsztatach jest bezpłatny
➢ W trosce o bezpieczeństwo każdej Osobie Uczestniczącej oraz trenerkom zapewnione zostaną środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji rąk
➢ Podczas warsztatów sugerowany jest wygodny strój

W razie jakichkolwiek pytań/wątpliwości prosimy o kontakt:

Jak i kiedy się zgłosić?
Liczba miejsc na warsztacie jest ograniczona. Przy przyjmowaniu zgłoszeń liczyć się będzie kolejność. Osobom, których zgłoszenia przyjdą po wyczerpaniu się limitu miejsc zaproponujemy kolejny warsztat, w innym terminie. Aby wziąć udział w warsztacie należy przesłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy w nieprzekraczalnym terminie 30 listopada 2020 r. (włącznie). Po tym terminie skontaktujemy się z osobami zgłoszonymi do udziału w warsztacie w celu przekazania szczegółów organizacyjnych.

Zapisy na warsztat prowadzone są online. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest pod linkiem: https://forms.gle/mzop64zJzJ47EsjLA

Kto poprowadzi warsztaty?
Warsztaty prowadzone będą przez trenerki WenDo – samoobrony i asertywności – które dodatkowo odbyły specjalistyczne międzynarodowe szkolenia trenerskie z zakresu pracy z kobietami z niepełnosprawnościami.

Agata Teutsch – aktywistka, ekspertka, doradczyni, certyfikowana trenerka antydyskryminacyjna i antyprzemocowa oraz superwizorka, autorka publikacji dot. empowermentu, praw kobiet i edukacji antydyskryminacyjnej. Koncentruje się na wzmacnianiu siły, odwagi, samodzielności myślenia i solidarności kobiet i dziewczynek i innych osób – by miały i mieli moc do wyzwalania się oraz narzędzia do przeciwstawiania się manipulacjom, przemocy i dyskryminacji. Pomysłodawczyni i współtwórczyni Dziewczyńskich Centrów Mocy. Współzałożycielka m.in. fundacji Autonomia i Towarzystwa Edukacji
Antydyskryminacyjnej.

Alina Kula – członkini zespołu trenerskiego Autonomii w projekcie „Nie znaczy nie”; współzałożycielka i członkini Zarządu Fundacji Pozytywnych Zmian, oraz rock camp: Karioka Girls Rock Camp i Pozytywne Zmiany Women’s Rock Camp. Trenerka WenDo – metody asertywności i samoobrony dla kobiet. Feministka, działaczka organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zaangażowana w działania związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Gdzie?
Warsztat odbędzie się w Krakowie w siedzibie fundacji Autonomia (Os. Centrum C 9). Przestrzeń, wraz z toaletą, jest dostosowana do potrzeb osób poruszających się na wózkach i z wózkami/chodzikami.

Jak do nas dotrzeć?
Nasza siedziba zlokalizowana jest w Nowej Hucie, znajdziecie nas pod adresem Os. Centrum C 9, zaraz przy Placu Centralnym im. Ronalda Reagana. Wejście od frontu - od Al. Władysława Andersa. Z różnych części Krakowa możecie do nas dojechać:

➢ linią autobusową nr: 139 (Mydlniki Kombinat), 152 (Cmentarz Olszanica Plac Centralny im. R. Reagana), 172 (Kombinat Bronowice Małe), 174 (Kurdwanów Kombinat);

➢ linią tramwajową nr: 22 (Borek Fałęcki Kopiec Wandy), 4 (Wzgórza Krzesławickie Bronowice Małe)

Więcej informacji: https://bit.ly/3pDiabO