Fundacja Aktywnej Rehabilitacji wspiera osoby z uszkodzeniami rdzenia kręgowego, osoby  z niepełnosprawnościami ruchowymi, dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową oaz mózgowym porażeniem dziecięcym poruszającym się na wózkach inwalidzkich w powrocie do aktywnego życia, pracy i nauki. Podstawą programu FAR są obozy szkoleniowe. Prowadzą je instruktorzy na wózkach, którzy na własnym przykładzie pokazują, że powrót do aktywnego życia jest możliwy, stanowiąc doskonałe wzorce osobowe dla swoich podopiecznych. Ważną rolę w drodze do samodzielności pełnią zajęcia sportowe z takich dyscyplin, jak: technika jazdy na wózku, trening ogólnokondycyjny, pływanie, tenis stołowy, łucznictwo. Upowszechniają także nowe dyscypliny sportu w naszym kraju: tenis ziemny, szermierkę, rugby na wózkach oraz nurkowanie.

Pomagają tysiącom osób dając im wszystko, czego w danej chwili potrzebują. Pokazują jak pokonywać trudności życia codziennego i umożliwiają zdobywanie nowych kwalifikacji. Swoją działalnością skutecznie wypełniają lukę między szpitalem a domem umożliwiając wózkowiczom szybszy powrót do czynnego życia.

Podopieczni Fundacji bardzo często potrzebują pomocy w codziennym funkcjonowaniu oraz tylko i aż kontaktu z drugim człowiekiem. Osoby zgłuszające się do fundacji na wolontariat zdobędą nie tylko cenne doświadczenie w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, ale przede wszystkim poznają ciekawych i otwartych ludzi.

Fundacja poszukuje pełnoletnich i odpowiedzialnych osób mających duże chęci udzielania wsparcia i pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Każdy wolontariusz otrzyma zaświadczenie o wolontariacie, a jeśli będzie chciał zostać w zespole na dłużej będzie mieć pierwszeństwo w procesie rekrutacyjnym do pracy w FAR. Każda chętna osoba może również odbyć bezpłatne praktyki.

tel.509 447 061