Miło nam poiunformować o rozstzygnięciu konkursu "STAle przełamując bariery". Nasi studenci otrzymali od ArcelorMittal Poland stypendia o łącznej wartości 20 000 tysięcy zł za działalność na rzecz naszej Uczelni, środowiska osób niepełnosprawnych i inne szczególne osiągnięcia.

MateuszMateusz Krzyszkowski. Student trzeciego roku Socjologii na Wydział Humanistyczny AGH.
Jest współzałożycielem oraz Członkiem Zarządu powstałej w 2017 roku Fundacji na rzecz rozwoju kultury fizycznej Nie widząc przeszkód (KRS), której głównym celem jest aktywizacja ruchowa osób z dysfunkcją wzroku,
Ponadto od 2018 roku ściśle współpracuje ze Stowarzyszeniem "Warto Być Razem” (KRS) oraz Stowarzyszeniem na Rzecz Wsparcia Osób Zagrożonych Wykluczeniem Społecznym "Świstak” (KRS), które od blisko dwóch lat zajmują się – podobnie jak Fundacja – aktywizacją sportową osób z niepełnosprawnością narządu wzroku, a ich wiodącym projektem jest rozwój żeńskich, męskich oraz juniorskich sekcji drużyny goalball  (dźwiękowej piłki toczonej).
Od 2015 roku gra w blind football. Reprezentuje Kraków na arenie międzynarodowej w barwach klubu Wisła Kraków - Blind Football (w którym odpowiada również za prowadzenie szeroko pojmowanych profili społecznościowych).
Od 2017 roku jest także graczem Reprezentacji Polski w tej dyscyplinie.
W 2019 członek zespołu organizującego XX Tydzień Osób z Niepełnosprawnościami Kocham Kraków z Wzajemnością
Mateusz Krzyszkowski, jest również członkiem naszego Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych, pomagał nam przy organizowaniu Campusu oraz Dnia Sportu
.

KrzysiekKrzysztof Kukliński student Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, AGH
Od 2019 roku przewodniczący koła naukowego FENEC.
W latach 2018-2019 dzięki sukcesowi w konkursie o Grant Rektora, wraz z innymi studentami zaprojektował i skonstruował układ zasilania wodorowego dla roweru elektrycznego, koordynator sekcji sterowania w projekcie strategicznym AGH "Green September".
Krzysiek obecnie prowadzi badania nad projektem konstrukcyjnym urządzenia wykorzystującego czujniki EMG, który mógłby pomóc osobom z chorobami górnych kończyn (egzoszkielet ręki).
W ramach działalności w FENEC wraz z naukowcami Wydział Energetyki i Paliw, AGH oprowadzał wycieczki szkolne pokazując ciekawe doświadczenia fizyczne i wyjaśniając tajniki konwersji energii.
Misja w Indiach - chcąc zaangażować się w działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju wraz z dwójką studentów (PW i AGH) rozpoczął współpracę z pollotyńską Fundacja Salvatti.pl, oraz Saint Vincenti Pallotti College of Engineering and Technology w Nagpurze.
W ramach projektu zostały zorganizowane webinaria oraz wyjazd do Nagpuru w Indiach, podczas którego został skonstruowany tracker solarny

Lukasz LesnyŁukasz Leśny student IV roku Automatyki i Robotyki na Wydziale EAIiIB AGH.
Od roku pełni funkcje sekretarza 2019 w Zrzeszeniu Studentów Niepełnosprawnych.
Łukasz odnosi liczne sukcesy na polu sportowym - zdobył II miejsce na Integracyjnych Mistrzostwach Polski w pływaniu indywidualnie oraz I miejsce jako członek sztafety AGH. Kolejnym sukcesem było wywalczenie II miejsca w reprezentacji studentów niepełnosprawnych AGH podczas BIegu Kościuszkowskiego, a także II miejsca w zawodach koszykówki  na wózkach w trakcie Krakowskie Dni Integracji
Od 2017 roku działacz w Kole Naukowym Integra, gdzie wraz z zespołem kończy realizację projektu grantowego - chwytaka odwzorowującego ludzką rękę.
Kolejną pasją Łukasza są corocznie wyprawy rowerowe  po całej Europie, trwające zazwyczaj około jednego miesiąca wakacji. W ten sposób udało mu się zdobyć m.in. Nordkapp, Stambuł, Fatimę czy Rzym