W imieniu władz, współpracowników i wolontariuszy Fundacji Szansa dla Niewidomych oraz współorganizatorów wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić na XV edycję Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND, która odbędzie się w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie.

Fundacja Szansa dla Niewidomych obchodzi w tym roku 25lecie swojej działalności. W roku 1992, na fali przemian w Polsce, niewidomi razem z widzącymi przyjaciółmi stworzyli organizację, która - jak się później okazało - stała się największym donatorem w tym środowisku. Mamy wiele sukcesów, a jednym z największych jest właśnie organizowana od 15 lat Konferencja REHA.

W tym roku odbędzie się ona w dniach 16-18.10.2017 r. w Warszawie i będzie zrealizowana w dwóch osobnych odsłonach:

Uroczysta gala (16.10.2017 r.) z udziałem 4000 widzów, pełna artystycznych i merytorycznych elementów z udziałem wybitnych i popularnych muzyków, aktorów, przedstawicieli władz i wielu wyjątkowych niewidomych.

Wielkie dwudniowe spotkanie w Pałacu Kultury i Nauki (17-18.10.2017 r.) z udziałem 3000 osób z interesującą sesją merytoryczną, światową wystawą rehabilitacyjną, pokazem dyscyplin sportu, w których nie używa się wzroku, paneli dyskusyjnych i warsztatów szkoleniowych.

Praca naszej organizacji oraz idea Konferencji spotkała się z uznaniem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy, którzy objęli Konferencję REHA honorowym patronatem.

Wspomniane wcześniej jubileusze zachęciły nas do intensyfikacji pracy i pokazania się z jak najlepszej strony. Naszą ideą jest emancypacja i promocja środowiska osób niepełnosprawnych wzrokowo oraz integracja niewidomych z osobami pełnosprawnymi.

Nasza konferencja daje rozległe możliwości zaprezentowania aktywności władz i studentów w tym obszarze.

REHA Zaproszenie dla gości  Bon AGH
Program gali Reha Bon AGH